Plecionki meblowe LOOM

Stylowe i uniwersalne wykończenie mebli

Plecionki meblowe Loom to nowoczesny i wszechstronny materiał, który zyskuje coraz większą popularność w aranżacji wnętrz. Wykonane z papieru oferują szereg zalet, czyniąc je idealnym wyborem zarówno do mebli domowych, jak i komercyjnych. W procesie rozwoju nowych technologii i nowoczesnego spojrzenia na architekturę oraz wyposażenie wnętrz, stworzono wiele nowych odmian mat typu Loom i znaleziono dla nich wręcz wszechstronne zastosowanie, od wykładzin na podłogi, przez meble i drobne przedmioty po wystrój ściany.

Zalety plecionek meblowych Loom:

  • Trwałość: Plecionki Loom są niezwykle wytrzymałe i odporne na zużycie. Nie blakną pod wpływem światła słonecznego i nie ulegają deformacji.
  • Wszechstronność: Plecionki Loom dostępne są w szerokiej gamie wzorów i faktur, co pozwala na dopasowanie ich do każdego stylu wystroju wnętrza. Mogą być stosowane zarówno do mebli klasycznych, jak i nowoczesnych.
  • Łatwość montażu: Plecionki Loom są łatwe w montażu. Można je przyklejać do różnych powierzchni, takich jak drewno i MDF.
  • Ekologiczność: Plecionki Loom są wykonane z materiałów ekologicznych i biodegradowalnych. Stanowią więc doskonały wybór dla osób dbających o środowisko naturalne.

Zastosowania plecionek meblowych Loom:

  • Fronty meblowe: Plecionki Loom doskonale sprawdzają się jako wykończenie frontów mebli kuchennych, szaf, komód i innych mebli. Nadają im niepowtarzalny charakter i sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne.
  • Panele ścienne: Plecionki Loom można również stosować jako panele ścienne. Stanowią one oryginalną i stylową dekorację, która ociepli każde wnętrze.
  • Dodatki meblowe: Plecionki Loom mogą być również wykorzystywane do tworzenia różnego rodzaju dodatków meblowych, takich jak kufry, abażury lamp i pudła.

Jak powstają plecionki Loom?

W tradycyjnych matach Loom, osnową jest ocynkowany drut stalowy z zaplecioną wokół niego warstwą papieru. Obecnie często rezygnuje się z drutu i stosuje się jako osnowę samą nić ze sznurka. W procesie produkcyjnym mebli i różnych przedmiotów z mat typu Loom dużą rolę odgrywa impregnacja, lakierowanie i wielostopniowy proces polerowania w celu osiągnięcia wrażenia miękkości i doskonałości powierzchni, aby osiągnąć wszelkie zalety wyplatanych mebli z wikliny, rattanu i jednocześnie uniknąć ich wad. Maty Loom zawsze służyły do tworzenia romantycznych  kolekcji mebli angielskich i wyposażania wnętrz najlepszych hoteli, restauracji, herbaciarni i luksusowych domów. 

Gdzie kupić plecionki meblowe Loom?

Plecionki meblowe Loom można kupić w naszym sklepie internetowym Wiklinowy Dom oraz w naszym showroomie w Kaniach.

Plecionki meblowe Loom to idealny sposób na nadanie meblom niepowtarzalnego charakteru i stworzenie przytulnego i stylowego wnętrza.

Dodatkowe informacje:

  • Plecionki Loom można malować na dowolny kolor.
  • Plecionki Loom są łatwe do czyszczenia za pomocą wilgotnej szmatki.

Zamów teraz: Lloyd Loom maty i warkocze