Rattan do wyplatania siedzisk krzeseł

Rattan do renowacji i wyplatania mebli


Od ponad trzydziestu lat zajmujemy się produkcją, importem i sprzedażą materiałów plecionkarskich. Włókna rattanowe zajmują wśród nich szczególne miejsce. Jest to naturalny materiał pozyskiwany z pędów palm rotangowych rosnących w lasach tropikalnych Azji poszukiwany przez plecionkarzy na całym świecie. Charakteryzuje się dużą elastycznością i wytrzymałością. Idealnie się nadaje do wyrobu i naprawy mebli, siedzisk, koszyków oraz innych akcesoriów. Jeśli szukasz ekologicznego i trwałego materiału do tworzenia mebli lub dekoracji, włókno rattanowe jest doskonałym wyborem.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo słynne włókno Rattan Chaircane Gold. Jest to rodzaj rattanu o charakterystycznym złotym kolorze – najlepsze i najwyższe gatunkowo włókno rattanowe, cenione za swoją wytrzymałość, elastyczność i piękny wygląd. Ze względu na swoje właściwości Rattan Chaircane Gold jest najczęściej używane do wyplatania siedzisk i oparć krzeseł. Jest to materiał mocny i elastyczny, a charakterystyczny złoty kolor rattanu nadaje meblom elegancki i luksusowy wygląd.

Rattan Chaircane Gold to piękny i trwały materiał, który może być używany do różnych celów. Jest to idealny materiał dla osób, które szukają eleganckich i luksusowych mebli i dekoracji.

Zalety:

  • Wytrzymałość: Rattan Chaircane Gold jest bardzo mocnym materiałem, który jest odporny na zużycie.
  • Elastyczność: Rattan Chaircane Gold jest elastyczny, co pozwala na jego łatwe wyplatanie i formowanie.
  • Piękny wygląd: Rattan Chaircane Gold ma piękny złoty kolor, który nadaje meblom i dekoracjom elegancki i luksusowy wygląd.
  • Naturalny materiał: Rattan Chaircane Gold jest naturalnym materiałem, który jest przyjazny dla środowiska.

Gdzie kupić:

Rattan Chaircane Gold można kupić w sklepie internetowym Wiklinowy Dom oraz w naszym showroomie w Kaniach.

Jeśli jesteś początkującym plecionkarzem, najlepiej zacząć od prostego wzoru i małego siedziska. Istnieje wiele dostępnych online tutoriali i książek, które mogą Cię poprowadzić przez proces wyplatania siedziska w krześle.

Oto kilka wskazówek, które mogą ułatwić wyplatanie siedziska w krześle:

  • Dokładnie zaplanuj swój projekt. Zanim zaczniesz wyplatać, upewnij się, że masz wystarczająco dużo materiałów i że rozumiesz wzór.
  • Bądź cierpliwy i dokładny. Wyplatanie siedziska w krześle może być czasochłonne, ale warto poświęcić czas, aby uzyskać dobre rezultaty.

Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie wypleść siedzisko w krześle, możesz zawsze zlecić to zadanie profesjonaliście.

Zastosowanie włókna rattanowego:

  • Wyplatanie mebli: Rattan jest najczęściej wykorzystywany do wyplatania krzeseł, foteli, sof, stołów i innych mebli.
  • Produkcja biżuterii: Włókno rattanowe o szerokości 1,6 mm jest idealne do tworzenia bransoletek, kolczyków i innych ozdób. Plecionkarze chętnie sięgają po ten naturalny materiał.
  • Wykonywanie dekoracji: Rattan można wykorzystać do tworzenia różnego rodzaju dekoracji, takich jak maty ścienne, lampiony, abażury, parawany.
  • Renowacja mebli: Włókno rattanowe może być używane do renowacji i naprawy mebli rattanowych.