Konserwacja mebli z wikliny

Konserwacja mebli z wikliny. Wiklina jest doskonałym materiałem plecionkarskim, z którego oprócz pięknych przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych produkuje się lekkie meble do wnętrz i ogrodów. Meble, które nie są narażone na działanie czynników atmosferycznych, przetrwają długie lata bez konieczności specjalnego zabezpieczania, jednak użycie bezbarwnego lakieru ochroni je przed odbarwieniem i ułatwi ich czyszczenie.

Poważniejszego zabezpieczenia wymagają meble plenerowe. Tutaj zalecamy stosowanie specjalnych lakierów lub farb kryjących, które zabezpieczą wiklinę przed zapleśnieniem. Farby do malowania wikliny powinny być elastyczne, aby nie pękały w trakcie używania. Zalecamy malowanie metodą natryskową, żeby farba dokładnie pokryła powierzchnię wyplotu.

Ratunkiem dla mebli, które zaniedbaliśmy i dopuściliśmy do powstania na ich powierzchni czarnych plam będących efektem procesów pleśniowych, jest malowanie farbami kryjącymi. Przede wszystkim zalecamy dbałość o meble z wikliny, a będą służyć nam bardzo długo, zapewniając komfortowy wypoczynek.