rattan na metry

Wybieramy rattan na fronty meblowe

Rattan na fronty meblowe jest dostępny w formie mat lub siatek rattanowych. Obecnie jesteśmy jedynym specjalistycznym sklepem z rattanem, który oferuje tak duży wybór plecionek: różne rodzaje rattanu i szerokości.

Maty rattanowe kleimy na płyty meblowe i wstawiamy jako gotowe elementy w drzwiczki szafek, szuflad lub drzwi przesuwnych. Pamiętajmy, aby nie kleić maty rattanowej ciśnieniowo w prasie, gdyż wyprasujemy plecionkę i stracimy jej niepowtarzalną  strukturę.

Siatki rattanowe mocujemy zupełnie inaczej niż maty. Plecionki naciągamy „na mokro” (rattan przed montażem moczymy w wodzie od 20 do 40 minut w zależności od rodzaju surowca). Siatkę możemy mocować za pomocą klinowania plecionki w specjalnie frezowanych rowkach lub za pomocą zszywek tapicerskich, które maskujemy listwami.

Obecnie najmodniejszą plecionką rattanową stosowaną we frontach meblowych jest siatka typ 11 – plecionka wiedeńska, czyli klasyczna siatka 1/2″, która do tej pory najczęściej była stosowana w fotelach bujanych lub krzesłach giętych. Plecionka ta jest dostępna w wersji ECO, GOLD i klasycznej. Każda z tych plecionek zachwyca niepowtarzalną barwą. Najjaśniejsza i najbardziej elastyczna jest siatka klasyczna (typ 11), ta plecionka wymaga najkrótszego czasu moczenia przed naciąganiem (około 20 min). Plecionka ECO posiada charakterystyczne przebarwienia, które dodają autentyczności i zachwycają swoją wyjątkowością. Plecionka GOLD charakteryzuje się niezwykłą jakością – jest plecionką, którą stosujemy w naszej pracowni renowacji mebli wyplatanych.

Jak zamocować plecionkę rattanową w ramie można zobaczyć na naszym kanale YouTube

Zamów teraz w naszym sklepie plecionkę rattanową